Bayrampaşa’ya Dev Proje

İstanbul’un hızla gelişen ilçelerinden olan Bayrampaşa’daki kentsel dönüşüm süreci hız kazandı. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, Bayrampaşa’ya 14 yeni otoparkın yapılacağını, eski cezaevi arazisi projesinde sürecin devam ettiğini açıkladı. Aydıner, cezaevi arazisinin yanındaki diğer bölgelerin de kamulaştırılması ile birlikte toplamda 148 bin metrekarelik bir arazinin ortaya çıkacağını anlattı.

Aydıner, “Oradaki projeye baktığımızda bu projenin içerisinde bir tane 350 yataklı Bayrampaşa Devlet Hastanesi var. Toplamda 22 bin metrekarelik bir arazi ayırdık ona. Yine orada 8 bin metrekarelik okul alanımız var. Bir de çok güzel bir hizmet yaptık yine. Kadir Topbaş’a teşekkür ediyorum. Metro durağı gerekiyordu oraya. Metro durağı yaptık oraya planlara işledik. Vatandaş metro ile Bayrampaşa Devlet Hastanesi’ne gidip gelebilecek” dedi.

Cezaevi arazisi projesinin İstanbul’un 39 ilçesinde görülmemiş büyük bir mega proje olduğunu söyleyen Aydıner, Bayrampaşa’nın ismini aldığı Osmanlı Paşası Bayram Paşa adına da bir merkez camisi yapmayı planladıklarını söyledi. Aynı bölgeye 2 bin 200 konut yapmayı planladıklarını da sözlerine ekleyen Aydıner, arazinin hemen yanı başında yer alan TEM’in üstünü kapatarak Bayrampaşa’ya yeni bir park kazandırmak istediklerini anlattı.

Bayrampaşa’ya engelli okulu Bayrampaşa’da bulunan fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinde engelli, otistik ve down sendromlu insanların tedavi gördüğünü söyleyen Aydıner engelli çocuklar için yapmayı planladığı projelerden de bahsetti. Aydıner, “Bizim Adapark’ın içerisinde çok güzel bir arazi var. Bin 500 metrekare. Orası sergi alanı olarak kullanılıyordu. Daha sonra dedim ki biz burayı down sendromlu ve otistik çocuklar için okul yapalım. Allah’a şükürler olsun bağışçıyı da bulduk. Okulu bitirdik orayı Milli Eğitim’e devrediyoruz. Bu proje ile de Bayrampaşa’ya böyle bir okul kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu. Bayrampaşa’ya 14 yeni otopark “Otoparklar ile anılan bir belediye başkanı olarak tarihe geçmek istiyorum” diyen Aydıner, sözlerini şöyle bitirdi: “14 yerde otopark projemizi başlattık.

Bunların projelerinin çoğunu İstanbul Büyükşehir Belediyesi projelendiriyor. Onunla ortak yapıyoruz projeleri. Biz projeler ile Bayrampaşa’yı geleceğe hazırlayacağız. Bayrampaşa 5 dakikada Taksim’e 5 dakikada Bakırköy’e gidebileceğiniz bir konumda. Bir cazibe merkezi. Komşuluğun kardeşliğin üst seviyede olduğu bir Bayrampaşa’dan bahsediyoruz.”

Yazar: AkilliKent

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir