Akıllı Kentsel Dönüşüm Projesi Başlıyor

SAMPAŞ’ın Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Karakaya Proje ile ilgili olarak ;

“Günümüzde şehirlerin öncelikli olduğu yeni bir dünya düzeni içerisindeyiz. Artık bir şehrin A’dan Z’ye nasıl akıllandırılacağı, nasıl geliştirileceği, nasıl planlanacağı, ana ihtiyaçların nasıl saptanacağı, onlara nasıl çözümler geliştirileceği belirlenerek yola çıkılıyor. Kepezaltı-Santral, Akıllı Kentsel Dönüşüm ile Türkiye’nin kentsel dönüşüm yoluyla altyapıdan itibaren hayata geçirilen ilk ve örnek Akıllı Kenti olacak.” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Menderes Türel ise proje ile ilgili olarak, Kepezaltı Santral’in sadece bir kentsel dönüşümden ibaret olmadığının altını çizerek, “Antalya’ya bir katma değer sağlamak, Antalya’nın şehir vizyonuna farklı bir ufuk çizmenin gayreti içindeyiz” dedi.

AKILLI KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

Antalya’nın bir hayali daha gerçek oluyor. Türkiye’nin en büyük ve en sorunsuz kentsel dönüşüm projesi olan Kepez-Santral ihalesini kazanan Türkiye’nin en büyük inşaat firmalarından Sur Yapı ile sözleşme imzalandı.

Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleşen tarihi imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Genel Sekreter Birol Ekici, ANTEPE Genel Müdürü Bahadır Yantaç, Başkan Başdanışmanı Caner Şahinkara, Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Sampaş Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Karakaya, Sur Yapı Genel Müdür Yardımcısı Münir Köngel ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK AKILLI KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas da Kepezaltı Santral Projesi’nin Türkiye’nin en büyük ve en başarılı kentsel dönüşüm uygulaması olduğunu vurguladı. Elmas, “1 milyon 400 bin metrekarelik bir arazi ve buradaki yaklaşık 3 bin 200 hak sahibinin olması ve tüm bu insanların bir araya getirilmesi, bu insanlarla imzaların atılabilmesi, bütün mülkiyet sorunlarının çözülmesi ve özellikle bu işlerin en güzel şekilde yürütülmesi bence Türkiye açısından örnek teşkil ediyor. Son derece başarılı bir çalışma. Sevgili başkanımızı ve ekibini yürekten tebrik ediyorum. Bütün Türkiye ve konut sektörü adına teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Sur Yapı ile ANTEPE arasında Noter huzurunda imzalar atıldı.

261 BİN METREKARE YEŞİL ALAN

Kepez-Santral mahallelerinde dünya çapında bir kentsel dönüşüm projesi inşa edilecek. Proje bittiğinde Kepez-Santral, Konyaaltı ve Muratpaşa ilçelerinden daha değerli olacak, Antalya’nın en prestijli bölgelerinden biri haline gelecek.

Yazar: AkilliKent

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir