Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı Kapılarını Açıyor

HHB Expo’nun organize ettiği Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı (ICSG İstanbul 2016), 20-21 Nisan 2016 günleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerine kapılarını 4’üncü kez açacak. 150 firmanın stant açacağı kongre ve fuara 50’nin üzerinde ülkeden 5 bin sektör temsilcisi katılacak. Akıllı Kent Uygulamaları’nda; kentlerdeki mevcut sistem ve kaynakların daha verimli ve temiz çevre bilinci ile kullanılmasının önemini de göz önünde bulundurarak İstanbul’u Akıllı Şebekeler ve Akıllı Kentler alanında dünyanın buluşma noktası haline getirmek amacıyla gerçekleştirilen ICSG İstanbul 2016’nın açılış konuşmalarını gerçekleştirecek olan isimler ise şöyle:

  • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak
  • Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık
  • Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı
  • EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz
  • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş
  • İsveç Enerji Bakanı Michael Ludwig
  • Avusturya Viyana Eyaleti Şehircilik Bakanı Susanne Bauer

Enerji Sektörü Mercek Altında
Aralarında Almanya, İngiltere, İtalya, Çin, Suudi Arabistan’ın da bulunduğu 27 ülkenin üst düzey katılım göstereceği programda yapılacak ikili görüşmelerle bütün paydaşlar enerji sektörünün gelişimini inceleyecek. İsveç’in ülke partneri olarak yer aldığı fuar, bugüne kadar IEEE Pes Paneli onayını alan 2’nci fuar olma özelliğini de taşıyor.

150’nin üzerinde ulusal ve uluslararası firmanın stand açacağı fuarda eş zamanlı olarak 4 farklı salonda gerçekleştirilecek olan kongrede; enerjinin geleceği, elektrik ve gaz dağıtımı, akıllı şebekeler, akıllı şehirler, enerji sektöründeki teknolojik gelişmeler; akıllı kentler için yenilikçi uygulamalar ve enerji verimliliği gibi konular tartışılacak.

Yazar: AkilliKent

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir