Turgutlu Belediyesi E-Belediyecilik Sistemine Geçti

Turgutlu halkı bundan böyle www.turgutlu.bel.tr adresi üzerinden e-belediye sistemine giriş yaparak, hem emlak, ÇTV ve kira bedeli, arsa rayiç bedelleri, bina aşınma oranları, çevre temizlik tarifeleri gibi pek çok bilgiye erişip işlem yapabildiği gibi, hem de şahsi talep ve önerilerini de Turgutlu Belediyesi’ne iletilebilme imkanına kavuştu.

Halkımıza Söz Verdiğimiz Gibi

Turgutlu halkına söz verdikleri bir hizmeti daha hayata geçirdiklerini söyleyen Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin de e-belediyecilik sisteminin vatandaşa büyük kolaylık sağladığını ifade ederek, “Çağımızın gerektirdiği teknolojik imkanları kullanarak, vatandaşımıza hizmetin en güzelini, en kalitelisini ve en kolayını sunmak gayesiyle çıktığımız yolda bugün önemli bir yol kat ettik. Bu anlamda vatandaşlarımızın belediyelerine en kolay şekilde ulaşabilmeleri, daha iyi hizmet alabilmeleri ve başta ödemeler olmak üzere belediye ile ilgili her türlü iş ve işlemlerine internet ortamında ulaşabilecekleri e-belediye uygulamasına geçtik ve Turgutlu halkına söz verdiğimiz gibi e-belediyecilik sistemini kullanıma sunduk. Bu anlamda e-belediyecilik sisteminin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İşlemler Artık Daha Kolay

Sisteme yönelik bilgi veren Başkan Şirin, “Artık gerek ilçemizde, gerekse başka illerde yaşayan hemşerilerimiz emlak, ÇTV ve kira bedelleri gibi hizmetlerimize internet üzerinden ulaşarak işlem yapma imkanına kavuştu. Pek çok ödemelerin kredi kartı ile yapılabildiği günümüzde vatandaşlarımızın belediye ile ilgili birçok işlemlerini yapmak için artık evlerinden ya da çalıştıkları mekanlardan çıkmalarına gerek kalmadı. 7/24 günün her saati belediyemizin resmi internet sitesi www.turgutlu.bel.tr adresinde yer alan ‘e-belediye’ butonundan giriş yaparak vatandaşlarımız hizmet alabiliyorlar” dedi.

E-Belediyecilik Bir Başlangıç

İnteraktif hizmet kapsamındaki e-belediyecilik sisteminin Turgutlu Belediyesi’nin yenilik çalışmalarında bir başlangıç olduğunu söyleyen Başkan Şirin, yeni bir resmi internet sitesinin de müjdesini verdi. Turgutlu Belediyesi’nin kurumsal kimlik yapısına uygun, vatandaşa ulaşma ve bilgi edinme noktasında daha aktif bir sistemi hayata geçireceklerini belirten Başkan Şirin, “Değişime kayıtsız kalmak, bugünü yakalamamak anlamına gelir. O açıdan mümkün olan tüm donanımlara sahip olmak ve halkımıza en iyi hizmeti sunmak adına yoğun bir çalışma içerisine girdik. Yeni yılda yeni bir Turgutlu Belediyesi resmi internet sitesi ile halkımızın karşısında olacağız” dedi.

Yazar: AkilliKent

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir