Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı

Akıllı kentlerin geleceğinin ulaşım, enerji ve güvenlik konu başlıkları altında masaya yatırılacağı ve alanında uzman 30’dan fazla ünlü konuşmacının yer alacağı “Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı” 4-5 Mayıs tarihlerinde Ankara’da gerçekleşecek.

Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı

“Şehirlerin Geleceği için En İyi Fikirler” sloganı ile Türkiye ve dünyadaki akıllı kent uygulamalarının tartışılacağı konferansa kamu kurumlarının üst düzey yöneticileri, belediye ve özel sektör temsilcileri yoğun katılım gösterecek. İki gün boyunca kentlerimizin teknoloji ile entegre, çevre dostu, sürdürebilir ve yaşam kalitesini yükseltecek şekilde yeniden yapılandırılması konusunda ilham verici fikirlere ve somut işbirliklerinin oluşmasına ev sahipliği yapacak olan Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı’nda yer alacak bazı konuşmacılar ise şöyle;

Cevdet Yılmaz - T.C. Kalkınma Bakanı

Johannes Zutt - Dünya Bankası Türkiye Direktörü

Stephan Braunfels - Şehir Planlama Profesörü

Ana Andueza Amann - Deloitte Akıllı Şehirler Uzmanı

Önder Güler - Google For Walk Ülke Müdürü

Frans-Anton Vermast - Amsterdam Smart City Kıdemli Strateji Danışmanı

Konferansın “Türkiye’de Akıllı Kentlere Dönüşüm ve Başarı Hikâyeleri” oturumunda ise hayata geçirdikleri başarılı akıllı belediyecilik uygulamalarını anlatmak üzere, aralarında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in de bulunduğu belediye başkanları yer alacak.

Kaynak :

Benzer Konular

Türkiye Bilişim Teknolojileriyle Dönüşüyor

Türkiye Bilişim Teknolojileriyle Dönüşüyor

İstanbul’da düzenlenen “Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi” – WICS 2012, 13 Eylül’de İstanbul Swissotel’de start aldı. Zirvenin platin sponsoru SAMPAŞ’ın İcra Kurulu Başkanı Şekip Karakaya, “Türkiye’nin kentsel dönüşüm sürecini ancak doğru bilişim teknolojileri uygulamalarından faydalanarak tamamlayabiliriz” diye konuştu.

İnovasyon Türkiye Haftası’nda Akıllı Kentler Konuşuldu

İnovasyon Türkiye Haftası’nda Akıllı Kentler Konuşuldu

‘İnovasyon Türkiye Haftası’ Adana’da iki gün süren Sheraton Otel’de yapıldı.Yapılan toplantılarda ‘Geleceğin Akıllı Kentleri’ adında panel düzenlendi. Panelin moderatörlüğünü Sampaş Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Karakaya yaptı.