Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı Kapılarını Açıyor

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan "ICSG İstanbul 2016", 20-21 Nisan tarihlerinde 50'den fazla ülkeden yaklaşık 5 bin sektör temsilcisini İstanbul'da bir araya getirecek. Sektörde uluslararası alanda söz sahibi isimlerin katılacağı fuarın bu seneki en önemli konu başlığı ise “Akıllı Kentler” olacak.

Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı Kapılarını Açıyor

HHB Expo'nun organize ettiği Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı (ICSG İstanbul 2016), 20-21 Nisan 2016 günleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde ziyaretçilerine kapılarını 4'üncü kez açacak. 150 firmanın stant açacağı kongre ve fuara 50'nin üzerinde ülkeden 5 bin sektör temsilcisi katılacak. Akıllı Kent Uygulamaları’nda; kentlerdeki mevcut sistem ve kaynakların daha verimli ve temiz çevre bilinci ile kullanılmasının önemini de göz önünde bulundurarak İstanbul'u Akıllı Şebekeler ve Akıllı Kentler alanında dünyanın buluşma noktası haline getirmek amacıyla gerçekleştirilen ICSG İstanbul 2016'nın açılış konuşmalarını gerçekleştirecek olan isimler ise şöyle:

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak
- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık
- Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı
- EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz
- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş
- İsveç Enerji Bakanı Michael Ludwig
- Avusturya Viyana Eyaleti Şehircilik Bakanı Susanne Bauer

Enerji Sektörü Mercek Altında

Aralarında Almanya, İngiltere, İtalya, Çin, Suudi Arabistan’ın da bulunduğu 27 ülkenin üst düzey katılım göstereceği programda yapılacak ikili görüşmelerle bütün paydaşlar enerji sektörünün gelişimini inceleyecek. İsveç’in ülke partneri olarak yer aldığı fuar, bugüne kadar IEEE Pes Paneli onayını alan 2’nci fuar olma özelliğini de taşıyor.

150’nin üzerinde ulusal ve uluslararası firmanın stand açacağı fuarda eş zamanlı olarak 4 farklı salonda gerçekleştirilecek olan kongrede; enerjinin geleceği, elektrik ve gaz dağıtımı, akıllı şebekeler, akıllı şehirler, enerji sektöründeki teknolojik gelişmeler; akıllı kentler için yenilikçi uygulamalar ve enerji verimliliği gibi konular tartışılacak.

Kaynak :

Benzer Konular

Türkiye Bilişim Teknolojileriyle Dönüşüyor

Türkiye Bilişim Teknolojileriyle Dönüşüyor

İstanbul’da düzenlenen “Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi” – WICS 2012, 13 Eylül’de İstanbul Swissotel’de start aldı. Zirvenin platin sponsoru SAMPAŞ’ın İcra Kurulu Başkanı Şekip Karakaya, “Türkiye’nin kentsel dönüşüm sürecini ancak doğru bilişim teknolojileri uygulamalarından faydalanarak tamamlayabiliriz” diye konuştu.

İnovasyon Türkiye Haftası’nda Akıllı Kentler Konuşuldu

İnovasyon Türkiye Haftası’nda Akıllı Kentler Konuşuldu

‘İnovasyon Türkiye Haftası’ Adana’da iki gün süren Sheraton Otel’de yapıldı.Yapılan toplantılarda ‘Geleceğin Akıllı Kentleri’ adında panel düzenlendi. Panelin moderatörlüğünü Sampaş Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Karakaya yaptı.