4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı

20 – 21 Nisan 2016 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinliğin bu seneki en önemli konu başlığı “Akıllı Kentler” olacak.

4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı

"4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı"; T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın himayesinde 20 – 21 Nisan 2016 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

150’nin üzerinde ulusal ve uluslararası firmanın stand açacağı fuarda eş zamanlı olarak 4 farklı salonda gerçekleştirilecek olan kongrede; enerjinin geleceği, elektrik ve gaz dağıtımı, akıllı şebekeler, akıllı şehirler, enerji sektöründeki teknolojik gelişmeler, akıllı kentler için yenilikçi uygulamalar ve enerji verimliliği gibi konular tartışılacak.

Türkiye ve dünyada enerji sektörüne yön veren isimleri buluşturacak olan 4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nın bu yıl 50 ülkeden 5000’in üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapması bekleniyor.

Türkiye genelindeki Elektrik ve Gaz Dağıtım Şirketleri, Organize Sanayi Bölgeleri ve Belediyelerden yoğun bir katılımın gerçekleşeceği etkinlik hakkında detaylı bilgi almak için http://icsgistanbul.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak : ICSG İstanbul

Benzer Konular

Türkiye Bilişim Teknolojileriyle Dönüşüyor

Türkiye Bilişim Teknolojileriyle Dönüşüyor

İstanbul’da düzenlenen “Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi” – WICS 2012, 13 Eylül’de İstanbul Swissotel’de start aldı. Zirvenin platin sponsoru SAMPAŞ’ın İcra Kurulu Başkanı Şekip Karakaya, “Türkiye’nin kentsel dönüşüm sürecini ancak doğru bilişim teknolojileri uygulamalarından faydalanarak tamamlayabiliriz” diye konuştu.

İnovasyon Türkiye Haftası’nda Akıllı Kentler Konuşuldu

İnovasyon Türkiye Haftası’nda Akıllı Kentler Konuşuldu

‘İnovasyon Türkiye Haftası’ Adana’da iki gün süren Sheraton Otel’de yapıldı.Yapılan toplantılarda ‘Geleceğin Akıllı Kentleri’ adında panel düzenlendi. Panelin moderatörlüğünü Sampaş Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Karakaya yaptı.