13. eTR Ödülleri Sahiplerini Buldu

TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından bu yıl 13.’sü düzenlenen eTR Ödülleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Küçük Ölçekli Belediye kategorisinde ödüle layık görülen Selçuk Belediyesi “Mobil Belediyecilik Uygulamaları” projesi büyük beğeni topladı.

13. eTR Ödülleri Sahiplerini Buldu

SAMPAŞ A.Ş. tarafından Selçuk Belediyesi için geliştirilen ve Kent Bilgi Sistemi altyapısıyla çevrimiçi ve çevrimdışı iletişim kurarak tahsilat, işyeri ve sanayi envanteri sorgulama, denetim, beyanların sahadaki kontrolü, idari ve cezai işlemler, sahada gerçek zamanlı belge ve evraklandırma, Kabahatler Kanunu’nun işletilmesi, ruhsat denetleme gibi işlemlerin sahada gerçekleştirilmesini mümkün kılan “Mobil Belediyecilik Uygulamaları” projesi Artvin ve Niksar Belediyeleri’nin projeleri ile yarıştığı törende ödüle layık görülürken, uzmanlardan tam not aldı.

Kamu kurumlarının ayrı, yerel yönetimlerin ayrı kategorilerde değerlendirildiği yarışmada ödül alan projeler şöyle sıralandı:

Küçük Ölçekli Belediye: Selçuk Belediyesi – Mobil Belediyecilik Uygulamaları
Orta Ölçekli Belediye: Kadıköy Belediyesi - Aklımdaki Kadıköy
Büyük Ölçekli Belediye: İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü - Akıllı Ulaşım Sistemleri ile Toplu Taşımada Hizmet Kalitesinin Arttırılması Projesi
Kamudan İş Dünyasına eHizmetler: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu - İnteraktif Frekans İşlemleri Sistemi (İFİS)
Kamudan Vatandaşa eHizmetler: Sağlık Bakanlığı - e-Nabız
Kamudan Kamuya eHizmetler: Kalkınma Bakanlığı Bilgi Toplumu Dairesi Başkanlığı - e-Yazışma Projesi

Kaynak :

Benzer Konular

Beyoğlu Belediyesi Zabıta Ekipleri Karekod Teknolojisine Geçti

Beyoğlu Belediyesi Zabıta Ekipleri Karekod Teknolojisine Geçti

Türkiye'de ilk ve tek olma özelliği taşıyan uygulama, hem zabıta ekiplerinin hem de işletmecilerin işlerini kolaylaştırıyor.

Yakutiye Belediyesi’nde Akıllı Kent Teknoloji Devri

Yakutiye Belediyesi’nde Akıllı Kent Teknoloji Devri

Sampaş’ın geliştirdiği, E-belediye, kent rehberi, e-imar, e-nikah, AKOS (Akıllı Kent Otomasyon Sistemi) uygulamaları ile online olarak vatandaşa hizmet sunan Yakutiye Belediyesi bir ilkin altına daha imza attı.